Martin Lechowicz

Jaki jest najbogatszy kraj na świecie?

Czy wiecie jaki jest obecnie najbogatszy kraj na świecie?

Zimbabwe. A zaraz potem Wenezuela.

Dlaczego? Bo tam mają najwięcej pieniędzy! Mają tyle pieniędzy, że dosłownie taczkami je wożą. Na zdjęciu możecie zobaczyć jak wygląda nie milioner, nie bilioner, ale trylioner! Liczby na banknotach mają tam teraz tyle zer, że się już nie mieszczą. Takie bogactwo! Wyobrażasz sobie?

Ważne, żebyśmy zrozumieli to co rozumieją już politycy: że bogactwo bierze się z posiadania dużej ilości pieniędzy. Właśnie dlatego wszystkie banki centralne biorą się w tym momencie masowe za tworzenie pieniędzy i rozdawanie wszystkim na skalę jakiej nie było dotąd w historii świata.

Przygotujcie się na niesłychane bogactwo. Oto przed nami cud gospodarczy: nikt nic nie robi, a wszyscy są coraz bogatsi. I jak tu nie głosować na takich geniuszy?

Cieszy mnie to niewymownie. Jak będziemy mieć wszyscy dużo pieniędzy, coraz więcej, to może niedługo będziemy nawet tak bogaci jak ludziw w Zimbabwe i Wenezueli?

Ja już kiedyś byłem milionerem, jak byłem mały. Tata mi raz dał milion złotych. Widzicie jakie było bogactwo po koniec PRL-u? I komu to, cholera, przeszkadzało?

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Wyzwanie

Wyzwania. Zaskakujące. Codziennie i za darmo.

Sprawdź czy dasz radę!

Jesteśmy w ciemnej dupie 26

Mam wrażenie, że ludzie nie zdają sobie sprawy, że jesteśmy ciemnej dupie.

Chociaż właściwie jeszcze nie. Stoimy na brzegu ciemnej dupy. I zsuwamy się nieuchronnie w dół. Ci, co mają czulszy węch już czują ten smród z dziury. I już liczą i już kupują maseczki, bo wiedzą, że już z tego nie wyskoczymy. Tam, w dole, w odbycie jest nasza przyszłość...

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.