Martin Lechowicz

Islam jest z kosmosu

Nie rozumiem dlaczego Islam traktuje się wyjątkowo. Jakby to była jedyna ideologia na świecie, do której zasady psychologii i socjologii się nie stosują.

Bo kiedy paru palantów głośno krzyknie w sieci "wyrzucić Żydów, zabić pedałów, pobić ruskich, Polska dla Polaków!" to nie mówi się przecież, że cała Polska jest taka. No bo nie jest. To tylko mała, ale głośna grupa.

Kiedy grupa nawiedzonych katoli obrzuca kamieniami artystów na jakiejś sztuce, na którą nikt ich nie zapraszał, to nie mówi się, że cały Kościół Katolicki taki jest. Nie, bo wiemy, że to mała, ale głośna grupa.

Ale kiedy grupa anonimowych agresywnych muzułmanów popiera w internecie mordowanie ludzi jako odwet za satyrę, to co mówimy?

Że cały Islam jest taki!

Podwójne standardy. W najlepszym wypadku.

W najgorszym - zaślepienie strachem i nienawiścią.

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Martin in English!

Dla tych, co chcą poznać Polskę.

Marsz - za kim jestem? 19

"Jaką masz opinię o samym marszu i blokadzie? Którą ze stron, bardziej lub mniej, popierasz?" - takie pytanie dostałem mailem.

Marsz Niepodległości 11 listopada 2011 roku w Warszawie przeszła do historii jako wiekopomna chwila. Ci, którzy nie widzieli filmu "Czarny Czwartek", mogli zobaczyć te same sceny na ulicach. Brakowało tylko, żeby kogoś zabili i nieśli go potem na drzwiach pod pomnik Dmowskiego śpiewając "Janek Wiśniewski padł"...

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.