Martin Lechowicz

Duże Ilości Naraz Dzieci

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje Narodowy Program Ruchania.

Chodzi w nim o to, żeby robić dużo dzieci. Bo jak jest dużo dzieci to rząd się wtedy dużo uśmiecha i mówi: dobra robota, mój mały. A potem nakłada podatek.

W praktyce program "Rżnij dla Polski" przybierze formę kampanii społecznej. Tą nazwą określa się takie krótkie filmiki tworzone przez ludzi pamiętających czasy Gierka. Przynajmniej tak wynika z oceny scenariusza.

Czy kampanie społeczne działają, jest to rzecz dyskusyjna. Bo choć co prawda nikogo do niczego nie zachęcają, to z drugiej strony jest z nich kupa śmiechu w internecie. Stąd dyskusje.

Ja jestem po stronie tych, co mówią, że jednak nie działają. Bo tyle samo śmiechu można wywołać za dużo mniej niż 5 milionów złotych.

Narodowy Program Ruchania (a.k.a. Duże Ilości Naraz Dzieci) jest wspierany przez nowe projekty rządu. Na przykład projekt ustawy, która każe płacić ZUS od wszystkiego.

I tak, młody przedsiębiorca z jednej strony będzie zachęcany filmikiem, w którym poważny, dystyngowany facet w krawacie powie "Szanowny panie, czy ma pan wiele dzieci? Bo ja bynajmniej mam. Dzięki Narodowemu Programowi Ruchania. Dobranoc państwu", a z drugiej w ramach zachęty zapłaci tysiąc zł na ZUS z tytułu prowadzenia firmy, drugi tysiąc z okazji umowy o dzieło, a trzeci tysiąc w ramach podatku solidarnościowego. Bo inaczej nie będzie z czego dać mu 500 zł na dziecko.

Nie wiem do końca jak to wszystko ma mnie zachęcać do robienia dzieci. Jeżeli do czegoś mnie to zachęca, to tylko do emigracji.

W związku z tym postuluję zmienić nazwę programu na Narodowy Program Emigrowania.

Co prawda dzieci od tego nie przybędzie, ale przynajmniej rząd będzie mógł się pochwalić skutecznością.

--

By the way, mecenasem strony jest Dam Koszty.com

--

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Elektro-sklepik

Wspieraj barda, kup piosenkę! Każda piosenka za złotówkę czy coś takiego. Tanio jak cholera!

Dzieci są z nitrogliceryny 15

Jest w Polsce taka gra. Nazywa się "zobaczysz jak sam" i trwa całe życie.

Polega na tym, że bierzesz kogoś nieświadomego i mówisz mu:

  zobaczysz jak sam pójdziesz na studia zobaczysz jak sam będziesz chodzić do pracy zobaczysz jak sam będziesz mieć dom zobaczysz jak sam będziesz mieć żonę

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.