Martin Lechowicz

Czy COVID przedłuża życie?

Postanowiłem dziś z ciekawości zbadać czy COVID przedłuża życie.

Znalazłem w gazecie obowiązkowy codzienny raport z Ministerstwa Zdrowia przepisany z Twittera i sprawdziłem ile osób umarło wczoraj na CPCT (COVID Plus Choroby Towarzyszące)? Okazuje się, że 12 osób. W wieku 46, 66, 72, 79, 79, 82, 83, 86, 87, 88, 89 i 92 lat.

Policzyłem medianę: 82 lata.
Policzyłem średnią: 79 lat.
Sprawdziłem średnią długość życia w Polsce: 78 lat.

Wniosek: chorzy na COVID żyją rok dłużej!

A biorąc pod uwagę, że wszyscy zmarli mieli te obowiązkowe "choroby towarzyszące" (znaczy: umarli na co innego) wnoszę, żeby wirus COVID-19 zaklasyfikować nie jako chorobę tylko jako lekarstwo.

No bo jak inaczej? Choroba towarzyszka = śmierć w wieku 78 lat. Choroba towarzyszka + COVID = śmierć w wieku 79 lat. No to lepiej mieć COVID niż nie mieć, nie?

Słuchajcie, ja wiem, że to brzmi idiotycznie, ale to pokazują oficjalne dane polskiego Ministerstwa Zdrowia. A ministerstwo Zdrowia mylić się nie może. Liczby z wczoraj pokazują, że COVID przedłuża życie.

Co mi się każe zastanowić nad reakcją jednej baby w autobusie do Niemiec, o której słyszałem, że zrobiła piekielną awanturę, bo jakiś pies w autobusie jechał bez kagańca. Pies, czy tam człowiek. Wszystko jedno, wyglądają tak samo, zachowują się tak samo, ja już nie rozróżniam.

Argumentem kluczowym pani baby dla pasażera bez kagańca było:

- Czy pan nie zna danych?!

I co się okazuje w świetle najnowszych danych? Że pani baba była wredniejsza niż przypuszczałem! Nalegała bowiem, żeby ludzie w autobusie obwiązali wszyscy pyski bawełną po to, aby innych nie zarażać lekarstwem COVID-19. Toż zawistna baba! Sama nie chce pożyć rok dłużej, a jeszcze innym zabrania!

Obliczenia wyjaśniają też definitywnie dlaczego rząd robi co może, żebyśmy się nie pozarażali błogosławionym koronawirusem. To proste: gdyby każdy żył o rok dłużej, to system emerytalny by tego nie wytrzymał.

I cały spisek jasny.

Ja tam do niczego nie namawiam, ale dlaczego by nie pożyć ten rok dłużej?...

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Elektro-sklepik

Wspieraj barda, kup piosenkę! Każda piosenka za złotówkę czy coś takiego. Tanio jak cholera!

Trawa była zieleńsza 10

Jadę sobie na rowerze nad rzeczką, aż tu nagle widzę grupkę nastolatków. Siedzieli sobie na trawce i gadali. Piwa nie pili. Ale bez piwa też może być fajnie.

I tak sobie pomyślałem odruchowo: ach, jakie to były piękne czasy, jak się miało 16 lat i chodziło do szkoły! Można było sobie tak po prostu pójść na trawę, położyć i mieć fajnie...

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.