Martin Lechowicz

Czy COVID przedłuża życie?

Postanowiłem dziś z ciekawości zbadać czy COVID przedłuża życie.

Znalazłem w gazecie obowiązkowy codzienny raport z Ministerstwa Zdrowia przepisany z Twittera i sprawdziłem ile osób umarło wczoraj na CPCT (COVID Plus Choroby Towarzyszące)? Okazuje się, że 12 osób. W wieku 46, 66, 72, 79, 79, 82, 83, 86, 87, 88, 89 i 92 lat.

Policzyłem medianę: 82 lata.
Policzyłem średnią: 79 lat.
Sprawdziłem średnią długość życia w Polsce: 78 lat.

Wniosek: chorzy na COVID żyją rok dłużej!

A biorąc pod uwagę, że wszyscy zmarli mieli te obowiązkowe "choroby towarzyszące" (znaczy: umarli na co innego) wnoszę, żeby wirus COVID-19 zaklasyfikować nie jako chorobę tylko jako lekarstwo.

No bo jak inaczej? Choroba towarzyszka = śmierć w wieku 78 lat. Choroba towarzyszka + COVID = śmierć w wieku 79 lat. No to lepiej mieć COVID niż nie mieć, nie?

Słuchajcie, ja wiem, że to brzmi idiotycznie, ale to pokazują oficjalne dane polskiego Ministerstwa Zdrowia. A ministerstwo Zdrowia mylić się nie może. Liczby z wczoraj pokazują, że COVID przedłuża życie.

Co mi się każe zastanowić nad reakcją jednej baby w autobusie do Niemiec, o której słyszałem, że zrobiła piekielną awanturę, bo jakiś pies w autobusie jechał bez kagańca. Pies, czy tam człowiek. Wszystko jedno, wyglądają tak samo, zachowują się tak samo, ja już nie rozróżniam.

Argumentem kluczowym pani baby dla pasażera bez kagańca było:

- Czy pan nie zna danych?!

I co się okazuje w świetle najnowszych danych? Że pani baba była wredniejsza niż przypuszczałem! Nalegała bowiem, żeby ludzie w autobusie obwiązali wszyscy pyski bawełną po to, aby innych nie zarażać lekarstwem COVID-19. Toż zawistna baba! Sama nie chce pożyć rok dłużej, a jeszcze innym zabrania!

Obliczenia wyjaśniają też definitywnie dlaczego rząd robi co może, żebyśmy się nie pozarażali błogosławionym koronawirusem. To proste: gdyby każdy żył o rok dłużej, to system emerytalny by tego nie wytrzymał.

I cały spisek jasny.

Ja tam do niczego nie namawiam, ale dlaczego by nie pożyć ten rok dłużej?...

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Wyzwanie

Wyzwania. Zaskakujące. Codziennie i za darmo.

Sprawdź czy dasz radę!

Trawa była zieleńsza 10

Jadę sobie na rowerze nad rzeczką, aż tu nagle widzę grupkę nastolatków. Siedzieli sobie na trawce i gadali. Piwa nie pili. Ale bez piwa też może być fajnie.

I tak sobie pomyślałem odruchowo: ach, jakie to były piękne czasy, jak się miało 16 lat i chodziło do szkoły! Można było sobie tak po prostu pójść na trawę, położyć i mieć fajnie...

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.