Martin Lechowicz

25 lutego - Narodowy Dzień Walki o Depresję

22 lutego był Narodowy Dzień Walki z Depresją. Dzień Walki z Depresją istnieje po to, żeby psycholodzy, psychiatrzy, trenerzy, doradcy i kołczowie mogli się reklamować, a potencjalni klienci wiedzieli, że bez nich sobie nie poradzą.

Każda jedna publikacja pod hasłem "depresja" kończy się w tym dniu słowami: nic nie rób, tylko idź do specjalisty. Bez specjalisty umrzesz. A w ogóle to nic się nie zrobić. Depresja jest wieczna, możesz tylko ją zaleczyć, ale zawsze będzie. I już zawsze będziesz chodził do specjalisty. Zaakceptuj to i płać.

Ponieważ czuję się w związku z tym wykluczony psychicznie i społecznie, ogłaszam dzień 25 lutego Narodowym Dniem Walki o Depresję.

Depresja dla każdego! Depresja prawem człowieka! Każdy powinien mieć prawo do depresji! Co, nie starcza już, że jestem kaleką społecznym i że muszę pracować, kiedy inni dostają pieniądze za sam fakt istnienia? To teraz jeszcze odbiera mi się prawo żeby leżeć w łóżku cały dzień nie mając ochoty na nic? Bo co, że niby za zdrowy jestem?

Takiego wała!

Dlatego każdego 25 lutego będę zachęcał, żeby szerzyć świadomość depresyjną i nie spocznę póki wszyscy ludzie na całym świecie nie będą mieli depresji. Żądam, żeby depresja została wpisana do konstytucji razem z dostępem do internetu jako prawo człowieka! Żeby każdy miał prawo do pełnej opieki podczas kiedy kontempluje niesprawiedliwość świata, marność życia i nabiera szlachetnej świadomości, że jest bezsilną ofiarą.

Dołącz do mnie i promuj 25 luty jako Narodowy Dzień Walki o Depresję - depresja dla każdego!

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Sklepik

Wejdź do sklepiku i kup sobie coś fajnego do czytania! A jak już masz to kup drugie. Na prezent.

Depresja 34

Nie wierzę w depresję.

No chciałbym, bo to popularne, modne i nowoczesne, niczym używanie iPhone'a. Słucham ludzi, rozumiem ich argumenty, widzę że cierpią i współczuję im.

Ale uwierzyć w to, że ten stan to skutek choroby o nazwie "depresją", która po prostu się zdarza niczym katar i trzeba ją leczyć, nijak nie potrafię.

© Martin Lechowicz 2010. Wszystkie prawa i tak dalej.