Martin Lechowicz

Problem alkoholizmu rozwiązany

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wpadła na pomysł jak rozwiązać problem alkoholu. Rozwiązanie jest to samo co zawsze: podnieść podatki.

Ale tym razem poszli dalej. Rozumują tak: ludzie zostają alkoholikami, bo w młodości zaczynali od piwa. Wniosek: jak piwo podrożeje, to przestaną pić.

Oczywiście, że przestaną pić. Zaczną ćpać. Na narkotyki akcyzy nie ma.

Ale wtedy powoła się Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Narkotykowych i to już będzie ich problem.

Mamy tu dowód, że w PARPA pracują ludzie głęboko wierzący. Wierzą, że podniesienie akcyzy na alkohol zwiększy wpływy do budżetu państwa mimo, że dotychczasowa praktyka pokazywała, że było odwrotnie (obniżka akcyzy na wódkę przez SLD 2 2002 zwiększyła przychody). Wierzą, że jak ludzie przestaną kupować o złotówkę droższe piwo to nie przerzucą się na nic innego. Wierzą, że Polacy piją wyłącznie legalny alkohol, a bimbrownictwo i przemyt zniknęły bezpowrotnie.

Skutkiem działań Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będzie to, że ludzie zaczną ćpać zamiast pić, chlać wódkę zamiast piwa i pędzić zamiast kupować. Jakiś problem to na pewno rozwiąże, ale chyba o co innego chodziło.

Biorąc pod uwagę jak szkodliwa jest działalność PARPA, najskuteczniejszym działaniem PARPA byłoby zakazanie działalności PARPA.

Biorąc pod uwagę jakich idiotów zgromadziła ta organizacja, nie wydaje się wcale niemożliwe.

--

A mecenasem strony jest Dam Koszty.com

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Wyzwanie

Wyzwania. Zaskakujące. Codziennie i za darmo.

Sprawdź czy dasz radę!

Pastor alkoholik 15

Portal ChnNews opublikował artykuł jednego pastora, który kiedyś za dużo pił a teraz twierdzi, że chrześcijanin nie powinien pić wcale. Biorąc pod uwagę, że autor wymienił nie 5, nie 10, tylko 50 powodów, dla których nie należy pić, łatwo się domyślić, że człowiek ów ma problem nie z alkoholem, tylko raczej z wpadaniem w przesadę. ...

© Martin Lechowicz 2016. Wszystkie prawa i tak dalej.