Martin Lechowicz

Jak zwierzę

Jeden gość w internecie polemizuje z zasadnością stwierdzenia: "zachowujecie się jak zwierzęta".

Mówi, że zwierzęta nie prowadzą wojen, nie knują, nie intrygują i nie palą na stosach za błędne interpretacje książek. I dlatego określenie "zachowujecie się jak zwierzęta" powinno być właściwie komplementem, a nie inwektywą.

Idąc dalej tym tokiem rozumowania komplementem powinno być też określenie "zachowujecie się jak sedes". Sedes również nie robi żadnych z wyżej wymienionych rzeczy.

Rozwiązanie problemu odpowiedzialności za swoje czyny wiele osób widzi nie w tym, żeby stawać się lepszym człowiekiem. Tylko, żeby przestać być człowiekiem. Pozbądźmy się świadomości, odpowiedzialności, kreatywności, ambicji i marzeń. Żyjmy wszyscy jak zwierzęta, a unikniemy problemów.

To prawda, unikniemy. A kiedy się pozbędziemy jedzenia, unikniemy zatrucia pokarmowego.

Co za czasy, że jako rozwiązanie problemów będących konsekwencją wolności, wyboru i odpowiedzialności, ludzie proponują pozbycie się wolności, wyborów i odpowiedzialności. A za przykład do naśladowania ludzkości stawiane są zwierzęta.

Tylko które?

Bo wśród psów spotyka się homoseksualizm, kot to sadysta a delfiny uprawiają zbiorowe gwałty.

Proponuję ameby. Im to już naprawdę nie ma czego zarzucić.

comments powered by Disqus
  • maile przychodzą najwyżej 3 razy w tygodniu
  • możesz się wypisać jednym kliknięciem
  • twój mail jest bezpieczny - dbam o to ja i MailChimp

Zobacz też:

Sklepik

Wejdź do sklepiku i kup sobie coś fajnego do czytania! A jak już masz to kup drugie. Na prezent.

Kelthuz skazany 64

Tydzień temu sąd w Kielcach uznał Kelthuza za winnego szerzenia nieprzyjemnych rzeczy po świecie. I skazał na roboty. Społeczne.

Dla niektórych okazja żeby pomóc innym to nagroda, nie kara, ale to tylko dla ludzi o wielkich sercach. W tym wypadku to zdecydowanie kara. Dotkliwa.

© Martin Lechowicz 2016. Wszystkie prawa i tak dalej.